عنوان پروژه
وضعیت پروژه
کشور
شهر
هتل بین المللی و جهانگردی دامغان
تاریخ انتشار: 04/03/1401 10:33:23 ق.ظ

این پروژه در استان سمنان و شهرستان دامغان اجرا شده است. دامغان شهری است در استان سمنان،از شهرهای قدیمی ایران که در گذشته به شهر صددروازه معروف بود، مهمانسرای جهانگردی دامغان در این شهر با معماری سنتی و بنای تاریخی با سقف‌های گنبدی واقع شده است . و شرکت راه و ساختمان 142 در مرحله خاکبرداری و پی کنی با این مجموعه همکاری داشت.


اطلاعات بیشتر پروژه
تاریخ شروع پروژه:
تاریخ پایان پروژه: 01/01/1387 12:00:00 ق.ظ
وضعیت پروژه: خاتمه یافته
مساحت زمین (مترمربع): m2
مساحت بنا(مترمربع): m2
تعداد طبقات روی سطح:
تعداد طبقات زیر سطح:
آپارتمان2460
تاریخ انتشار: 03/03/1401 08:36:01 ب.ظ

این پروزه در استان مازندران شهرستان بابل قرار دارد. اسکلت ان بتنی وسقف تیرچه بلوک دراین پروژه اجرا شد.نمای آن سیمانی و مدرن با نرده هایی برگرفته از معماری بومی مازندران می باشد تا تلفیقی از مدرنیته و سنت را در کنار هم قرار دهد.


اطلاعات بیشتر پروژه
تاریخ شروع پروژه:
تاریخ پایان پروژه: 01/01/1387 12:00:00 ق.ظ
وضعیت پروژه: خاتمه یافته
مساحت زمین (مترمربع): 230 m2
مساحت بنا(مترمربع): 1015 m2
تعداد طبقات روی سطح: 7
تعداد طبقات زیر سطح:
آپارتمان 2458
تاریخ انتشار: 03/03/1401 08:12:44 ب.ظ

محل اجرای آن در استان مازندران شهرستان بابل می باشد. در این پروژه، نما تنها وظیفهٔ حفاظ و یک رابط درون و بیرون باقی نماند. از زمانی که لباس فرد معرف شخصیت وی پنداشته شد، خانه نیز به مثابه "لباس دوم " می‌بایست، معرف شخصیت، ارج و مقام اجتماعی مالک خود باشد."در معماری غرب نما یا فاساد دارای حالت نمایش است؛ بدان صورت که در همان وهلهٔ اول کسی را که پشت آن زندگی می‌کند، نشان می‌دهد. همه چیز معرف و نشانهٔ شخصیت خانوادگی است، همه چیز طبقهٔ اجتماعی و مالکیت صاحبخانه را نشان می‌دهد. به کار گیری از نماهای سرزنده یکی از اهداف طراح در این پروژه بود، مثل – ایجاد گلهای طبیعی در نمای بیرونی ساختمان که قابل مشاهده است. – به کار گیری از مصالحی که باعث شده نمای ساختمان را دو چندان کرده و تمام افراد را به خود خیره کند. – مهندسان و معماران ساختمان سعی کرده اند که تمامی این شرط ها را در داشتن یک نمای ظاهری زیبا طراحی کنند تا یک ساختمان شیک و مدرن را به وجود آورده و به زیبایی شهر خود کمک به سزایی کنند. هدف اصلی از طراحی پلان باز در این شیوه طراحی که اولین بار توسط “لوکوربوزیه” معمار سوئیسی مطرح شد، پیوند دادن فضای آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری برای استفاده بیشتر و بهتر از فضا، بوده است. پلان باز به نوعی از طراحی داخلی گفته می‌شود که که در آن دو یا چند فضای مشترک به هم پیوسته‌اند و فضای بزرگ‌تری را تشکیل داده‌اند. به عقیدهٔ لوکوربوزیه، «ساختن به معنای حل مسئله از درون به بیرون و بی‌نیاز به کانسپتی زیبا شناسانه» بود. این طرز تفکر بود که باعث شد تا مرکز توجهمان به عملکرد پنهان در پلان منحرف شده و حل آن وظیفهٔ اصلی طراح پنداشته شود. لذا سعی شد در این پروژه به تمام مواردی که یک انسان برای آسایش و راحتی و عملکرد آسان با دسترسی راحت نیاز دارد را در خود جا دهد.


اطلاعات بیشتر پروژه
تاریخ شروع پروژه:
تاریخ پایان پروژه: 01/01/1386 12:00:00 ق.ظ
وضعیت پروژه: خاتمه یافته
مساحت زمین (مترمربع): 300 m2
مساحت بنا(مترمربع): 860 m2
تعداد طبقات روی سطح: 4
تعداد طبقات زیر سطح:
Loading...